Telif Hakkı © Neslihan Ağca Bulut. Tüm hakları saklıdır.

Trip to Self

Neslihan, iş hayatına Tansaş’da Retail Trainee olarak başladı. Mağaza ve genel müdürlük süreçlerinin iyileştirilmesi, organizasyonel gelişim, yazılım proje yönetimi alanlarında çalıştı, aynı zamanda iç eğitmenlik yaptı.

Daha sonra teknoloji sektöründe Türkiye'nin ilk Türkçe e-grup servisini geliştirdikten sonra bir çok ürün ve hizmetin yönetiminde başarılı projelere imza attı.


Ardından, sigortacılık sektöründe altı buçuk yıl sürecek keyifli bir kariyer yolculuğu başladı.

Neslihan Bulut kimdir?

Hasar Yönetimi alanında uçtan uca çözüm sağlayan Hasar Merkezi uygulamasını geliştirdi. Türkiye'de ilk defa Hasar Yönetimi iş kolunun startı verildi. Online açık azaltma onarım takip sistemi Tamir İşleri portalini geliştirdi. Teknoloji ve altyapı yönetimi, performans yönetimi, kalite yönetimi, eğitim yönetimi sistemlerini kurdu. Üst yönetimde yer alarak stratejik hedeflere yön verdi.

Tecrübelerini İK ve eğitim alanında değerlendirmek üzere finans sektörüne geçti. Bilgi sistemleri çalışanlarının eğitim, insan kaynakları, yetkinlik ve mentorluk yönetimi, bireysel performans ve kariyer yönetiminden sorumlu oldu. Geliştirdiği "Teknik Mentorluk Programı" sektörde örnek çalışmalar arasındadır.

15 yılı bulan iş hayatı ile birlikte eğitim, danışmanlık ve koçluk kariyerinde de yol aldı. Bu kapsamda Accredited Coaching Training Program (ACTP) eğitim programını tamamlayarak ACC ve AimCC unvanlarını aldı. Profesyonel koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik alanlarında sürekli gelişim ilkesiyle yoluna devam ederken, eğitim ve seminerler ile mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak niyetinde.

Neslihan İTÜ İşletme Mühendisliği öğrenimi döneminde, AÇEV üniversiteli gönüllüler temsilcisi olarak çok sayıda sosyal sorumluluk çalışmasında yer aldı.

Şimdi, TEMA Projesi kapsamında gönüllü koçluk yaparak, yaşam amacını gerçekleştirmenin ve doğaya katkıda bulunmanın çifte mutluluğunu yaşıyor.